Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Szakgimnáziuma
„Nevelni és tanítani”
8200 Veszprém, Iskola u. 4. OM kód: 203066
Tel.: 88-560-630
E-mail: isk@ipariszakkozep.hu

Naptár

(az aktuális hónap eseményei)

Elmúlt:

A hónap folyamán

Osztálydekorációs verseny meghirdetése (felelős: Földesi Csaba)
Labdarúgó házibajnokság kiírása, és elkezdése felelős (felelős: Molnár Csaba)
Iskolai novella és versíró pályázat kihirdetése (felelős: Kozák Emília)
2018.09.01 --- 2018.09.30
Évnyitó 08:00 (felelős: Vereskuti Miklós)
Első tanítás nap
Tanulói névsorok leadása (felelős: osztályfőnökök)
2018.09.03
Szakkörök, versenyfelkészítések, korrepetálások időpontjának leadása (felelős: szaktanárok)
2018.09.06
Regisztráció megnyitása szakkörökre
2018.09.10   18:00
Szülői értekezlet
2018.09.13   17:00
Az iskola belső kertjének avatása
Sportegyesületi igazolások leadása a délutáni testnevelés felmentéshez (felelős: Molnár Csaba)
2018.09.14
Regisztráció délutáni testnevelés órákra (felelős: testnevelő tanárok)
2018.09.17
DÖK-választások kiírása (felelős: Földesi Csaba)
Ütemtervek leadása (felelős: minden pedagógus)
Felmentések felülvizsgálata (felelős: igazgató)
2018.09.17
Fórum a 8. osztályos of.-oknak (felelős: Kobán László)
Kémiai játszóház előkészítő értekezlet (felelős: Pulai Gáborné)
Előadás a nyelvvizsgatípusokról (felelős: Kátai Gyöngyvér)
2018.09.20
OKTV-jelentkezések határideje (felelős: Kobán László)
Az általános iskolásoknak szóló informatika verseny kiírása (felelős: Berzsenyi Mónika, Petrohainé Rostás Csilla)
Gépészlelde verseny kiírása (felelős: Terray Gyula)
2018.09.21
GINOP 6.2.3 foglalkozások (BTMN-fejlesztő, Tankör) indulása
2018.09.24
GINOP 6.2.3 bemeneti felmérés a 9. évfolyamnak (felelős: Gerhardt Zoltánné)
2018.09.25
EUROSKILLS-látogatás 100 tanuló számára (felelős: Kobán László)
Matematika házi verseny a 9. évfolyamnak (felelős: Kondás Ildikó)
2018.09.27
Az e-krétában lévő tanulói adatok ellenőrzése (felelős: osztályfőnökök)
Tanmenetek leadása (felelős: minden pedagógus)
2018.09.28

A hónap folyamán

Színházlátogatás megszervezése (felelős: Pribelszki Judit)
Iskolai helyesírási verseny (felelős: Hartmann Mónika)
Magyar kisérettségi a 12.D-nek (felelős: Hartmann Mónika)
Délutáni teaház - beszélgetés a diákokat érdeklő témákról (felelős: Kátai Gyöngyvér)
2018.10.01 --- 2018.10.31
Környezetvédelem képesítő írásbeli és gyakorlati vizsgák
GINOP 6.1.3 képzések indulása
2018.10.01
DÖK-választások (felelős: Földesi Csaba)
2018.10.03
Mechatronikai képesítő írásbeli vizsga
2018.10.04
Pályaválasztási kiállítás Veszprémben
2018.10.05 --- 2018.10.06
Aradi vértanúk napja - stúdióműsor (10.A, felelős: Bede Mónika)
2018.10.08
Mechatronika szóbeli képesítő vizsga
2018.10.09
Munkanap áthelyezés: tanítás nélküli munkanap
2018.10.13
Az általános iskolásoknak szóló informatika verseny első fordulójának beadási határideje (felelős:Berzsenyi Mónika, Petrohainé Rostás Csilla)
Jelentkezés a Nemes Tihamér Számítástechnika versenyre (felelős: Herceg Tamás, Polgár János)
Iskolai statisztika elkészítése (felelős: Polgár Jánosné)
2018.10.15
Környezetvédelmi akadályverseny (felelős: Markó Dóra, Földesi Csaba)
2018.10.18
Iskolai ünnepély az 1956-os forradalom nemzeti ünnepe alkalmából (felelős: Nagy Veronika, Hatás Andrea)
NON-STOP foci (felelős: Földesi Csaba)
2018.10.19
Az iskolai tanulmányi területek megadása a középfokú felvételi eljáráshoz (felelős: igazgató)
2018.10.20
Munkaszünet nap
2018.10.22
Nemzeti ünnep
2018.10.23
Éves diákközgyűlés
2018.10.24
Német országismereti verseny (felelős: Bede Mónika)
2018.10.25
Pályaválasztási kiállítás Pápán
Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap
Radnóti emlékmenet (felelős: dr. Kovácsné Rossi Ibolya)
2018.10.26
Őszi szünet
2018.10.29 --- 2018.10.31
Iskolai szavalóverseny (felelős: Terray-Sógor Csilla, Tóth Tímea)
2018.11.01 --- 2018.11.30
Őszi szünet utáni első tanítási nap
Történelem OKTV 1. fordulója
2018.11.05
1968 történelem vetélkedő a 11-13. évfolyam számára (felelős: Irányi László)
2018.11.06
Informatika OKTV - II. kategória (programozói) 1. forduló (felelős:Gerhardt Zoltánné)
Nemes Tihamér Számítástechnikai Verseny (programozói) 1. forduló (felelős: Polgár János)
2018.11.07
Kémiai játszóház (felelős: Pulai Gáborné)
2018.11.08
Munkanap áthelyezés: tanítás nélküli munkanap
2018.11.10
Az általános iskolásoknak szóló informatika verseny projektfeladatának beadási határideje (felelős:Berzsenyi Mónika, Petrohainé Rostás Csilla)
Nevezés a Savaria Történelem versenyre (felelős: történelem mk.)
2018.11.12
Nyílt nap (felelős: Kobán László)
Matematika OKTV (felelős: Kondás Ildikó)
2018.11.13
Nemes Tihamér Számítástechnikai Verseny (alkalmazói) 1. forduló (felelős: Herczeg Tamás)
2018.11.14
Osztálydekorációs verseny zsűrizése (felelős: Földesi Csaba)
2018.11.15
Gép-ész-lelde verseny döntője (felelős: Terray Gyula)
2018.11.16
Szülők kiértesítése a bukásra álló tanulókról (felelős: osztályfőnökök)
2018.11.19
Zrínyi matematika versenyre nevezés (felelős: Szentmiklóssy Éva)
Informatika OKTV - I. kategória (alkalmazói) 1. forduló (felelős: Herczeg Tamás)
2018.11.21
Fogadó óra
2018.11.22   17:00
VII. Iparis Informatika verseny döntője (felelős: Berzsenyi Mónika, Petrohainé Rostás Csilla)
2018.11.23
Szalagavató (felelős: Kobán László, végzős osztályfőnökök)
2018.11.24

A hónap folyamán

Magyar kisérettségi a 12.B-nek (felelős: Vojcskóné Juhász Sarolta),
Víz világnapja pályázat kiírása (felelős: Markó Dóra),
Irinyi kémiaverseny házi selejtezője (felelős: Pulai Gáborné),
Gépész szakmai versenyek házi selejtezője (felelős: Répás János, Várszegi János, Fenyő Antal)
2018.12.01 --- 2018.12.31
Munkanap áthelyezés: tanítás nélküli munkapnap
2018.12.01
Digiévkönyv fotózás
2018.12.03 --- 2018.12.06
DÖK-Mikulás (felelős: Földesi Csaba),
Kémiai játszóház (felelős: Pulai Gáborné)
2018.12.06
Jelentkezési határidő a központi írásbeli felvételi vizsgára
2018.12.07
Nyílt nap (felelős: Kobán László)
2018.12.11
DÖK kirándulás Bécsbe a karácsonyi vásárba
2018.12.15
Munkanap áthelyezés: tanítás nélküli munkanap
2018.12.15
Sportegyesületi igazolások leadása a délutáni testnevelés felmentéshez (felelős: Molnár Csaba)
2018.12.20
Téli szünet előtti utolsó tanítási nap,
Karácsonyi hangverseny (felelős: Nádler Balázs, Tóth Tímea),
Tantestületi karácsonyi összejövetel
2018.12.21
Téli szünet
2018.12.24 --- 2019.01.02

A hónap folyamán

Iskolai szépkiejtési verseny (felelős: Vojcskóné J. Sarolta)
Kérdések és válaszok a szexualitásról (felelős: Kátai Gyöngyvér)
2019.01.01 --- 2019.01.31
Téli szünet utáni első tanítási nap
2019.01.03
NETFIT kezdete
Brusznyai Árpád emléke - stúdióműsor 10.C (felelős: Csuta Béla)
2019.01.09
Hardcode háziverseny termékeinek leadása felelős: Dudás Erika
2019.01.14
Hardcode háziverseny termékeinek bemutatója felelős: Dudás Erika
2019.01.17
Központi írásbeli felvételi vizsga
2019.01.19
Pályaorientációs nap - tanítás nélküli munkanap (nem szünet, részletes program a honlapon lesz)
2019.01.21
Pótló központi írásbeli felvételi vizsga
Osztályozó értekezlet
2019.01.24
Az első félév utolsó napja
2019.01.25
Értékelő értekezlet
2019.01.31

A hónap folyamán

Történelem kisérettségik
Prezentációs verseny (felelős: Csuta Béla)
Nyári gyakorlat szervezése (felelős: Sárdi Ildikó)
2019.02.01 --- 2019.02.28
Félévi értesítő (felelős: osztályfőnökök)
2019.02.01
Értesítés az írásbeli eredményéről (felelős: igazgató)
2019.02.07
Szülői értekezlet
2019.02.07   17:00
Iskolai sítábor kezdete
2019.02.09
Hősök Tere tréning
2019.02.11
Intézményellenőrzés
2019.02.12
Színházi matiné: Tartuffe
2019.02.14
Tanítás nélküli munkanap
Jelentkezés érettségire és szakmai vizsgára
Jelentkezés a felsőoktatási intézményekbe
2019.02.15
Iskolai sítábor vége
2019.02.16
Jelentkezés középiskolába
2019.02.18
Osztálydekorációs verseny eredményhirdetése (felelős: Földesi Csaba)
2019.02.22
Kommunista diktatúrák áldozataira emlékezés - stúdióműsor (felelős: 10.B, Csikós Balázs)
2019.02.25
Filharmónia hangverseny - Savaria rézfúvósok: Még a slagból is zene szól
2019.02.27

Március hónap folyamán

Szakmai kisérettségik
Gépész OSZTV (felelős: Arany Ferenc, Répás János, Terray Gyula, Várszegi János)
Náboj matematika verseny (felelős: Kondás Ildikó)
Irinyi kémia verseny megyei fordulójának megrendezése (felelős: Sárdi Ildikó)
Kortárs irodalmi vetélkedő (felelős: Kozák Emília, Nádler Balázs)
2019.03.01 --- 2019.03.31
Ki tud többet angolul? vetélkedő (felelős: Freili Katalin)
2019.03.07
Iskolai ünnepély az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából (felelős: Nagy Veronika, Hatás Andrea)
2019.03.14
Nemzeti ünnep
2019.03.15
Ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozása (felelős: igazgató)
2019.03.18

Jubileumi Hét keddi program

A program még változhat!
08:30 Iskolatörténeti kiállításmegnyitó az iskolamúzeumban
09:00 és 10:15 Az Ipariból az életbe – beszélgetés egykori diákokokkal iparis élményeikről és pályájukról
09:00 Iskolaismereti vetélkedő
11:15 Emlékfaültetés az iskola udvarán
15:00 Az Ipari napja – öregdiáktalálkozó, melynek keretében bemutatkozik az iskola jelene, kiemelten a műanyagfeldolgozó szak, vasdiplomaátadó, valamint az iskolai emlékezet programjának keretében három emléktáblát avatunk egykori jeles tanárainknak (Bíró László, Sándor László, Tóth Nándor), itt vehetőek át a megrendelt sulipolók
18:00 Jubileumi gála a Petőfi Színházban
20:00 Ünnepi fogadás a meghívott vendégeknek az iskola könyvtárában
2019.03.19

Jubileumi Hét szerdai program

A program még változhat!
2-5. óra: Tanuló tanít tanulót – ezen a napon egy-egy tanuló tartja meg a tanórát (ha nincs rá vállalkozó, akkor órarend szerint a tanár)
2019.03.20

Jubileumi Hét csütörtöki program

A program még változhat!
2-4. óra: Szakmák délelőttje – ezen napon a tanulók előadások, gyárlátogatások, gyakorlati tevékenységek révén megismerkedhetnek az iskola többi szakjával.
2019.03.21

Jubileumi Hét pénteki program

A program még változhat!
08:00 - 11:45 Sulinap a DÖK szervezésében
11:45 Jubileumi videófilm készítés az udvaron
16:00 Nonstop foci és kísérőrendezvényei
Közben: 17:00 „Kis Alma” – kulturális gála a könyvtárban, különböző háziversenyek eredményhirdetése (novellaíró, osztálydekorációs)
2019.03.22
Színházi matiné: Esőember
Az OH listát küld a jelentkezettekről
Angol országismereti verseny (felelős: Kertész András, Ferencziné Rohonyi Judit)
2019.03.28

A hónap folyamán

Vegyész próbaképesítő (felelős: Kissné Németh Enikő)
2019.04.01 --- 2019.04.30
Szülők kiértesítése a bukásra álló tanulókról (felelős: osztályfőnökök)
2019.04.01
Általános fogadó óra
2019.04.04   17:00
Költészet napja (felelős: Horváth Mónika; Kozák Emília)
2019.04.11
Szakmák éjszakája (felelős: Kobán László)
Ideiglenes felvételi jegyzék megküldése az OH-nak (felelős: igazgató)
2019.04.12
Filharmónia hangverseny - Savaria szimfonikusok: Miért szimfonikus?
2019.04.15
A Holokauszt áldozatainak emlékműsora - stúdióműsor (felelős: 10.E, Horváth Mónika)
2019.04.16
Matematika kisérettségi (felelős: Kondás Ildikó)
2019.04.17
Tavaszi szünet
2019.04.18 --- 2019.04.23
Kirándulás Prágába (felelős: DÖK, Földesi Csaba)
2019.04.18 --- 2019.04.20
Az OH megküldi az egyeztetett felvételi jegyzéket
2019.04.23
A tavaszi szünet utáni első tanítási nap
2019.04.24
NETFIT vége
2019.04.26
A tanulók értesítése a felvételi eredményekről (felelős: igazgató)
2019.04.30

Május hónap folyamán

2019.05.01 --- 2019.05.31
Munka ünnepe
2019.05.01
Végzősök utolsó napja
14:30 osztályozó értekezlet
2019.05.02
Anyák napja - stúdióműsor (felelős: 10.D, Turi Zsuzsanna)
2019.05.03
Ballagás (felelős: Nagy Veronika)
2019.05.04
Érettségi írásbeli: magyar
2019.05.06
Érettségi írásbeli: matematika
2019.05.07
Érettségi írásbeli: történelem
2019.05.08
Érettségi írásbeli: angol
2019.05.09
Érettségi írásbeli: német
2019.05.10
Környezetvédelem képesítő írásbeli és interaktív vizsgák
2019.05.13
Érettségi írásbeli: biológia
Képesítő írásbeli és interaktív vizsgák
2019.05.14
Érettségi írásbeli: ágazati tantárgyak
2019.05.15
Érettségi írásbeli: informatika
Gépgyártástechnológus és mechatronikai technikus képesítő írásbeli és interaktív vizsgák
2019.05.16
Érettségi írásbeli: kémia, földrajz
Képesítő írásbeli és interaktív vizsgák
2019.05.17
Környezetvédelem gyakorlati képesítő
Informatika gyakorlati képesítő
Sportegyesületi igazolások leadása a délutáni testnevelés felmentéshez (felelős: Molnár Csaba)
2019.05.20
Környezetvédelem szóbeli képesítő
2019.05.21
Érettségi írásbeli: fizika
Laboratóriumi technikus és műanyagfeldolgozó írásbeli képesítő vizsga
2019.05.22
Gépgyártástechnológus és laboratóriumi technikus gyakorlati szóbeli képesítő
Informatika szóbeli képesítő
Lengyel cserecsoport érkezése (felelős: Csikós Balázs)
2019.05.27
Gépgyártástechnológus és laboratóriumi technikus gyakorlati szóbeli képesítő
2019.05.28
Kompetenciamérés (felelős: Berzsenyi Mónika)
Gépgyártástechnológus gyakorlati szóbeli képesítő
2019.05.29
Gépgyártástechnológus gyakorlati szóbeli képesítő
Képesítő írásbeli és interaktív vizsgák pótnap
2019.05.30
Lengyel cserecsoport távozása
2019.06.02
Mechatronikus és műanyagfeldolgozó gyakorlati szóbeli képesítő
2019.06.03
Mechatronikus és műanyagfeldolgozó gyakorlati szóbeli képesítő
Nemzeti Összetartozás Napja - stúdióműsor (felelős: 10.F, Mikolasek Norbert
2019.06.04
Mechatronikus gyakorlati szóbeli képesítő
Emelt szóbeli érettségi vizsgák
2019.06.05
Mechatronikus gyakorlati szóbeli képesítő
Emelt szóbeli érettségi vizsgák
2019.06.06
Emelt szóbeli érettségi vizsgák
Grazi kirándulás (felelős: Fehér Judit)
2019.06.07
Pünkösd (tanítási szünet)
2019.06.10
Emelt szóbeli érettségi vizsgák
2019.06.11
Emelt szóbeli érettségi vizsgák
2019.06.12
Osztályozó értekezlet 14:30
Emelt szóbeli érettségi vizsgák
2019.06.13
Tanév utolsó napja
2019.06.14
Középszintű szóbeli érettségi vizsga
2019.06.17
Középszintű szóbeli érettségi vizsga
2019.06.18
Középszintű szóbeli érettségi vizsga
2019.06.19
Középszintű szóbeli érettségi vizsga
2019.06.20
Beiratkozás
Tanévzáró 17:00 (felelős: Nagy Veronika)
2019.06.21
Középszintű szóbeli érettségi vizsga
2019.06.24
Középszintű szóbeli érettségi vizsga
2019.06.25
Középszintű szóbeli érettségi vizsga
2019.06.26
Középszintű szóbeli érettségi vizsga
2019.06.27
Értékelő értekezlet 09:00
2019.06.28
Iskolai vizitúra (felelős: Földesi Csaba);
2019.07.05